مجله بیپ تونز > بیپ تونز خبر > موسیقی بین الملل > بزرگترین ارکستر جهان با اجرای ۱۲ هزار نوازنده در ونزوئلا
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

فضای باز آکادمی نظامی ونزوئلا در ساعت‌های منتهی به غروب روز شنبه میزبان حدود ۱۲ هزار نوازنده بود که همزمان ۱۰ دقیقه از قطعه «مارش اسلاو» چایکوفسکی را نواختند، به این امید که نام‌شان در بخش بزرگ‌ترین کنسرت جهان وارد کتاب رکوردهای گینس شود.

رهبری این ارکستر را آندرس دیوید آسانیو ۳۴ ساله بر عهده داشت و نوازندگان ۱۲ تا ۷۷ ساله را در جریان اجرا هدایت و راهبری کرد.

بین ۲۵۰ تا ۲۶۰ ناظر و داور از سوی کتاب رکوردهای گینس به کاراکاس آمده بودند تا از نزدیک شاهد اجرای ارکستر باشند. بر اساس قوانین گینس، برای ورود نام یک ارکستر در این بخش به کتاب رکوردها باید حدود ۸۱۰۰ نوازنده همزمان با هم سازهای خود را بنوازند و این نواختن دست‌کم پنج دقیقه پیاپی ادامه داشته باشد. رکورد پیشین بزرگ‌ترین ارکستر جهان در اختیار یک ارکستر روسی است که سال ۲۰۱۹ با حضور ۸۰۹۷ نفر این افتخار را به نام خود سند زدند.

برنامه موسوم به سیستم ونزوئلا که سال ۱۹۷۵ برای آموزش دادن [موسیقی] به نوجوانان و جوانان این کشور راه‌اندازی شد، بانی و ایده‌پرداز اجرای بزرگ‌ترین ارکستر جهان با هدف ورود به کتاب رکوردهای گینس بود. گوستاوو دودامل، مدیر موسیقی اپرای پاریس و ارکستر فیلارمونیک لس‌آنجلس از مربیان و استادن سیستم در ونزوئلاست و نقشی اساسی در تربیت کردن نوازندگان نسل نو در این کشور آمریکای جنوبی داشته است.

مسئولان بخش موسیقی ونزوئلا امیدوار بودند بتوانند دست‌کم ۱۲ هزار نوازنده را برای حضور در برنامه بزرگ‌ترین ارکستر جهان گرد هم بیاورند اما اگر این رقم از رکورد ۸۰۹۷ بگذرد و یک نفر هم بیشتر باشد، آنها به هدف خود رسیده‌اند. مسئولان و ناظران گینس ۱۰ روز فرصت دارند بر حضور و اجرای همزمان حدود ۸۱۰۰ نوازنده در اجرای شامگاه شنبه در کاراکاس مهر تایید بزنند و نام ارکستر ونزوئلا را در بخش بزرگ‌ترین ارکستر جهان در کتاب رکوردهای گینس وارد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *