مجله بیپ تونز > بیپ تونز خبر > موسیقی ایران > گروه «افرا» متولد شد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

حمید بهروزی نیا از نوازندگان و آهنگسازان مطرح موسیقی ایرانی از تشکیل یک گروه جدید موسیقایی به سرپرستی حسین بهروزی‌نیا به نام «افرا» با تمرکز بر اشاعه موسیقی ایرانی با هدف آثار مختلف صوتی و زنده خبر داد.

حمید بهروزی‌نیا از انتشار قطعه جدید گروه «افرا» با عنوان «نارون» خبر داد.

این آهنگساز و نوازنده تار و سه تار گفت: گروه «افرا» پاییز امسال با تمرکز بر اشاعه موسیقی ایرانی از طریق آثار صوتی و اجرای کنسرت تشکیل شده است که فعالیت این گروه شامل قطعات با کلام و بی کلام می‌شود.

این آهنگساز در ادامه بیان کرد: سرپرستی گروه به عهده حسین بهروزی نیا است که سال‌ها تجربه کنسرت در فستیوال‌ها و کشورهای مختلف، اجرا با بهترین خوانندگان مرد و زن از جمله استاد محمدرضا شجریان دارد و از اعضای اصلی گروه دستان بوده است.

این نوازنده افزود: اعضای اصلی و ثابت این گروه احسان مطوری و مسلم علی پور هستند که هر کدام از این هنرمندان جوانان بسیار با تجربه و دارای کارنامه‌ای درخشان هستند و من به عنوان نوازنده و عضو اصلی با این گروه همکاری می‌کنم. اولین قطعه رسمی این گروه با عنوان «ناروَن» به زودی در تمامی پلتفرم‌های دیجیتال پخش می‌شود. همچنین آهنگسازی این قطعه به عهده من بوده است و تنظیم اثر توسط گروه «افرا» انجام شده است.

وی در پایان گفت: این اثر بی کلام و در آواز اصفهان است و اولین کار رسمی گروه «افرا» است. در این اثر حسین بهروزی نیا نوازنده بربط، احسان مطوری نوازنده سنتور، مسلم علیپور نوازنده کمانچه هستند و اجرای سازهای کوبه‌ای به عهده نوازنده میهمان این گروه حمیدرضا یوسفی است. همچنین نوازندگی تار به عهده من بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *